O NÁS

Firma Apronista vznikla v Liberci v roce 2016 jako odpověď na poptávku po moderních zástěrách nejen do gastronomie. V té době většině provozů vládly klasické unifikované látkové zástěry, šité po tisících kusech. Protože máme velice blízko k odvětví gastronomie i výběrové kávy a zároveň žijeme designem a módou, první výzva byla jasná. Ušít originální, nepřehlédnutelné, zároveň ale praktické a nositelné zástěry na baristické, barmanské a kuchařské soutěže. A ohlas byl nečekaný.

V roce 2017 firma Apronista v čele se zakladatelkou Zuzkou Válkovou již vyráběla zástěry pro mnoho známých i začínajících kaváren, restaurací a barů. Zároveň začaly naše zástěry poptávat i jiné profesní obory. Kadeřníci, holiči, květináři, truhláři, knihovníci, restaurátoři či výtvarníci. Přicházejí i první zahraniční zakázky.

Rok 2018 je pro firmu plný změn. Stěhujeme se do větších prostor v centru Liberce, rozrůstá se náš tým, nakupujeme nové šicí stroje. Kromě základního šití látek však i nadále zůstáváme čistě rukodělnou výrobnou.

Největší novinkou je tento nový e-shop. Navazujeme jím na naši předešlou zakázkovou výrobu. U nás si můžete sestavit zástěry dle svého přání. A začít můžete ZDE