O NÁS

Firma Apronista vznikla v Liberci v roce 2016 jako odpověď na poptávku po moderních zástěrách nejen do gastronomie. V té době většině provozů vládly klasické unifikované látkové zástěry, šité po tisících kusech. Protože máme velice blízko k odvětví gastronomie i výběrové kávy a zároveň žijeme designem a módou, první výzva byla jasná. Ušít originální, nepřehlédnutelné, zároveň ale praktické a nositelné zástěry na baristické, barmanské a kuchařské soutěže. A ohlas byl nečekaný.

V roce 2017 firma Apronista v čele se zakladatelkou Zuzkou Válkovou již vyráběla zástěry pro mnoho známých i začínajících kaváren, restaurací a barů. Zároveň začaly naše zástěry poptávat i jiné profesní obory. Kadeřníci, holiči, květináři, truhláři, knihovníci, restaurátoři či výtvarníci. Přicházejí i první zahraniční zakázky.

Rok 2018 je pro firmu plný změn. Stěhujeme se do větších prostor v centru Liberce, rozrůstá se náš tým, nakupujeme nové šicí stroje. Kromě základního šití látek však i nadále zůstáváme čistě rukodělnou výrobnou.

Na konci roku 2021 se stěhujeme do ještě větších a zároveň reprezentativních přízemních prostor v ulici Na Zápraží. Vyrábíme zástěry pro podniky a firmy nejen z celé ČR, ale přibližně 1/3 výroby jde do Evropy a USA. Vychází o nás články ve Forbesu, Espritu, na iDnes nebo Harper´s Bazaaru US. Naše zástěry jsou tak nejen ochranným oděvem, ale především modním designovým doplňkem mnoha a mnoha gastro provozů po celém světě.

 V roce 2023 jsme úspěšně překonali všechna velká "ale" a vstupujme na trh s inovativním funkčním nano materiálem, bez kterého si už nebudete umět práci v kuchyni nebo za barem představit. Jedná se o revoluční novinku v gastronomii. V ČR navazujeme spolupráci s oběma podniky oceněnými michelinskou hvězdou, konceptem Starbucks Reserve nebo hotelem Four Seasons. Vyrábíme stovky zástěr měsíčně.